První vystupující letošního Veganfestu jsou potvrzeni

Milí příznivci VeganFestu, program letošního ročníku se začíná pomalu, ale jistě kompletovat. Proto jsme se rozhodli zveřejnit jména prvních potvrzených účastníků, na které se můžete těšit.

Po obrovském úspěchu přednášky a exhibice sportovců z Vegan Fighter na minulém ročníku VeganFestu vám můžeme s radostí oznámit, že se jich dočkáte i tento rok.

collage2

 

PhDr. Iva Linda Maruščáková z Vegan Fighter se také představí s přednáškou zabývající se psychologií a veganstvím.

Dalším potvrzeným hostem, kterého rádi přivítáme na podiu ve Slévárně, bude již téměř stálý host VeganFestu, Vladimír „Fuťa“ Futák. Vladimír má připravenou přednášku s názvem „Kritika paleo stravy z pohledu veganství“, což je při dnešním boomu tohoto stravovacího trendu rozhodně zajímavé téma.

Jméno Pavel Houdek vám jistě také není neznámé. Zakladatel webu veganka.cz, trenér moderní sebeobrany a také člověk, který se už několikrát objevil na našich akcích. Za připomenutí určitě stojí jeho přednáška z minulého VeganFestu „Nízkorozpočtové veganství“ nebo „15 let na rostlinné stravě“, kterou odprezentoval pro změnu na Světovém dni veganství. Tentokrát s sebou Pavel přivede pár svých kamarádů a společně nám představí nově vzniklý Vegan sport club.

Suplementace vitamínu B12 je ve veganských kruzích kontroverzní téma. Názory na ni se hodně liší, a proto si shrnutí nejasností kolem její (ne)důležitosti pro vás připraví Karolina Surma.

Další jméno, které rozhodně musí zaznít, je Martin Balluch. Martin působí v rakouské organizaci VGT (Verein Gegen Tierfabriken), která stojí mimo jiné za zákazem kožešinových farem na území Rakouska. Pro letošní VeganFest si pro vás připravil dokonce dvě přednášky týkající se aktivismu.

Pamatujete si na kontroverzní přednášku Amiry Friedmann, studentky veterinárního lékařství pocházející z Izraele, s názvem „Nebojme se srovnávat: židovský a zvířecí holokaust a společenská reakce na něj“? Amira se na našem festivalu představí i letos s přednáškou srovnávající aktivismus za osvobození zvířat v České republice a v její domovině.

Nebo vás spíše zajímá něco o veganství a cestování? Nebo něco o sanctuary farmách neboli útulcích pro zachráněná hospodářská zvířata po celém světě? Tak o tomhle vám dá více informací Lukáš Čech, provozovatel slovenského webu veganstvo.org.

collage3

Silvestr Vandrovec Špaček taky není ve světe veganství úplně neznámé jméno. Co říkáte na jeho přednášku s názvem „Postoj institucí k veganství u nás a ve světě“? My si myslíme, že by pro spoustu zatvrzelých nebo skeptických lidí mohla být v mnohém přínosná.

A co by to bylo za VeganFest, kdybychom již tradičně nepozvali k představení nějaký zvířecí útulek. Slyšeli jste o tom, že v Brně vznikl nový psí hospic? Jeho jméno je Dejte nám šanci a my jsme rádi, že ho prostřednictvím majitelky Elišky Vafkové můžeme představit na našem festivalu. Jistě si podporu zaslouží.

Těšit se dále můžete i na zakládající členy české podpůrné skupiny organizace Sea Shepherd nebo na Radka Nesrstu s přednáškou ohledně kampaně za zákaz norování v České republice. Určitě na festivalu přivítáme i zástupce spřízněných organizací 269 Czech Republic, 269 Slovakia nebo OBRAZ – Obránci zvířat či Česká veganská společnost. A co tolik navštěvovaná rodičovská diskuze? Samozřejmě bude letos na VeganFestu taky, a s ní i mnoho dalších přednášek, které budeme postupně doplňovat. Program není rozhodně konečný, proto sledujte i nadále náš web a událost na Facebooku.

Kromě vystupujících se můžete těšit na spoustu stánků jak s jídlem, tak s kosmetikou nebo oblečením, například tím od Collective Collapse Clothing, se kterými jsme zahájili spolupráci i na jednom (zatím tajném) projektu.

collage1

Stejně jako na Světovém dni veganství i v rámci VeganFestu věnujeme jedno odpoledne práci tatérů, kteří zájemcům zvěční motivy nejen s tématikou práv zvířat. Výtěžek z tetování popotuje opět na místa, která pomáhají zvířatům.

Vše začíná čtvrtého března benefičním koncertem ve Vegalité, kde vystoupí kapela Empty Hall of Fame (a další v jednání) a hned od druhého dne, soboty 5. 3. 2016, se rozběhne festival VeganFest v prostorech Slévárny Vaňkovka naplno. Nepřestávejte nás sledovat, ať nic nezmeškáte.

Uvidíme se v březnu! 😉