Tisková zpráva – brněnský VeganFest ukáže, jak žít zdravě a eticky

veganfest2016-FB-udalost-01-mala-na web

Pátý ročník festivalu VeganFest, který se koná od 5. do 20. března 2016, ukáže veřejnosti, že veganský životní styl je nejen ohleduplný vůči zvířatům, ale i zdravý a zábavný. V rámci festivalu se uskuteční řada přednášek, ukázky vaření, workshopy a koncerty s veganskou tématikou. VeganFest pořádá Kolektiv pro zvířata – brněnská skupina, která usiluje svou činností především o etický a rovnoprávný vztah lidí ke zvířatům.

Hlavní program VeganFestu 2016 bude probíhat během víkendů přímo v centru Brna v prostoru Velkého sálu Café Práh (bývalá Slévárna Vaňkovka). Přednášky jsou určeny jak pro laickou veřejnost, tak pro stále rostoucí veganskou komunitu, především z Brna a okolí. Témata reflektují přesah veganství do všech aspektů lidského života: například o spojení veganství a sportu promluví Vegan Fighter Crew či Pavel Houdek, zakladatel Vegan Sport Clubu. Chybět nebude ani významný zahraniční host: Dr. Martin Balluch z rakouské organizace VGT (Verein gegen Tierfabriken), která již dosáhla mnoha úspěchů v oblasti práv zvířat. Svou činnost na poli ochrany zvířat návštěvníkům představí i Česká veganská společnost a organizace OBRAZObránci zvířat, která v minulém roce spustila mediálně výraznou kampaň za zákaz kožešinových farem v ČR. Již tradičně je v programu zařazena debata veganských rodičů, letos poprvé ji doplní divadelní dílna pro děti. Chybět nebude ani přednáška o velmi živém tématu, kterým je palmový olej. Toto téma bude i v  otevřené divácké diskusi objasňovat studentka Mendelovy university, která si připravila přednášku s názvem Na čem se smaží Indonésie.

V rámci workshopů si budou zájemci moci vyzkoušet výrobu domácí kosmetiky nebo jednoduché vaření s ochutnávkou. Tyto workshopy se budou odehrávat v prostorách Místogalerie na Skleněné louce na Kounicově ulici a v jejich rámci se budete moci naučit vyrobit si domácí mýdlo, zubní pastu nebo si uvařit něco ze španělské kuchyně.

Přes víkendy najdete v prostorách Café Práh také veganské občerstvení a stánky s tričky, plackami, knihami s veganskou tematikou a materiály o rostlinné stravě, veganství a ochraně zvířat. K VeganFestu však neodmyslitelně patří i kultura: návštěvníci se tak mohou těšit na výstavu fotografiíObraz pro OBRAZ′′ a benefiční koncerty, kde vystoupí například DJ Smog, slovenský rapper Presento či skupiny Same River Twice a Empty hall of fame.

Festival je bez sponzorů, nevýdělečný a je postaven čistě na dobrovolnické bázi. Lidé z Kolektivu pro zvířata, kteří jej pořádají, se již několik let ve svém volném čase zabývají propagací tohoto zdravého a etického životního stylu společně s osvětou o ochraně zvířat.


Podrobný program a bližší informace najdete na festivalovém webu www.veganfest.cz

Událost na Facebooku: www.veganfest2016.jdem.cz

Více informací:

Lukáš Novosad, tel. 774 514 566

Ester Burkertová, tel. 774 338 057

 

info@kolektivprozvirata.cz

www.kolektivprozvirata.cz