Novinky v kampani „nedělejme rozdíly“

Od začátku září 2016, kdy jsme tuto kampaň spustili, jste nám na ni poslali krásných 18300 Kč. Přidali jsme k tomu peníze od americké nadace VegFund, o které jsme na kampaň požádali, a tak bylo po Brně možno vidět bannery s výstižnou otázkou „Proč některá zvířata milujeme, ale jiná jíme?“ na pěti různých místech a letáčky v tramvajových madlech se stejným poselstvím (viz další články).

Dále jsme pak na konci ledna 2017 po Brně nechali rozmístit 134 plakátů. Lidé, kteří čekají třeba na autobusové nebo tramvajové zastávce, si tak mohou během února přečíst, co se děje se zvířaty ve velkochovech a položit si otázku, jak by se jim líbilo, kdyby tak bylo zacházeno s jejich psem nebo kočkou. Ti zvědavější pak navštíví web www.nedelejrozdily.cz, kde najdou bližší informace a odkazy.

Projekt nás zatím vyšel na 56000 Kč. Celá kampaň je založena především na podpoře od Vás – lidí, kteří v takové akci vidí smysl. Počet bannerů, délka jejich vyvěšení i počet vylepených plakátů závisel především na Vaší finanční podpoře. Změně vnímání zvířat společností a přístupu lidem k nim věnujeme my, členové Kolektivu pro zvířata, hodně času a energie, ale bez Vás to nikdy nedokážeme. Chtěli jsme dát i Vám všem, kteří s námi sdílíte naše cíle a hodnoty, příležitost, jak je podpořit a jak ovlivnit konečnou podporu a rozsah kampaně.  Jsme moc rádi, že jste se této příležitosti chopili. Děkujeme.

Nyní uděláme v kampani pauzu. Jednak potřebujeme dostatek času a financí k přípravám VeganFestu, který je nejnáročnější každoroční akcí KPZ. Po jeho skončení se budeme věnovat dalším akcím, ale později se k myšlence projektu Nedělejme rozdíly jistě vrátíme. Vše záleží samozřejmě i na tom, jestli kampaň  podpoříte (bližší info najdete v úvodním článku kampaně). Je hlavně na Vás, ke kolika lidem se sdělení „nedělej rozdíly“ dostane.

Ještě jednu díky za vaši podporu. Věříme, že se budete podílet i na našich dalších akcích a těšíme se na osobní setkání na některé z nich. 🙂