Nový projekt KPZ – Nedělejme rozdíly

Na podzim roku 2016 jsme se v Kolektivu pro zvířata rozhodli realizovat projekt, o kterém jsme uvažovali již delší dobu. Spočívá v instalaci bannerů a dalších informačních materiálů (aktuálně cedulek v madlech tramvají) na hojně navštěvovaných místech města Brna. Tyto materiály mají velmi jednoduché poselství, a ty z kolemjdoucích, kteří jsou ochotni se zamyslet, přivedou na web www.nedelejrozdily.cz se stručnými informacemi o fenoménech karnismu a speciesismu.

detail

Inspirací pro tento projekt je katolicky kněz Otec Frank Mann z New Yorku. Jednoho dne, když jel po silnici, uviděl velký billboard, na kterém byl obrázek štěněte a selete a nápisem „Proč jedny milujete, a druhé jíte?“. Otec Mann musel sjet ze silnice a více jak půl hodiny se zavřenýma očima přemýšlel a plakal. Uvědomil si, že jí stvoření, která jsou inteligentní a mají vlastní osobnost, vzpomněl si na svou kočku a na to, jak hluboké má emoce a jak moc ji miluje.

Další den byl v obchodě a slyšel rány. Otočil se a viděl, jak z nádrže někdo vytahuje ryby a zabíjí je. Vzpomněl si na billboard a uvědomil si tu strašnou nespravedlnost, cítil se jako v hororu. Cítil, že musí něco udělat. Postavit se tomu. Rozhodl se, že bude motivovat lidi. Jeho misí se stalo zvířatům pomáhat, nikoliv jim ubližovat. Je hlasem zvířat, která za sebe mluvit nemohou. Otec Mann ode dne, kdy uviděl banner nad silnicí, inspiroval a stále inspiruje tisíce lidí k cestě soucitu.

Pokud si myslíte, že tento projekt má smysl, podpořte nás. Doba trvání i množství bannerů v Brně záleží jen na vás. Vyvěšení banneru na měsíc stojí 1.500 Kč, 100 ks cedulek do madel v tramvajích (asi 10 vozů) vychází na 2 týdny na cca 4.500 Kč. Záleží jen na vás, jak dlouho a na kolika místech v Brně budou moci lidé tuto otázku k zamyšlení vidět. Do popisu platby prosím uveďte „nedělejme rozdíly“. Za všechny příspěvky předem děkujeme.